Mbyllet pjesa e parë, Kosova po e shkatërron Maltën

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Kosovës dhe Maltës, ndeshje kjo e vlefshme për kampionatin FIBA U16. Pas 20 minutave lojë në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, Kosova po avancon me rezultat të thellë 54:08, raporton KosovaPress. FIBA U16 European Challanger u hap me ndeshjen Shqipëri-Gjibraltar, të cilën e kuqezinjtë e humbën me rezultat të ngushtë 52:56.

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker