Nga nesër FFK vendos VAR-in në Kosovë

Nesër në orën 20:00, në prag të ndeshjes së Superkupës së Kosovës, ndërmjet Prishtinës dhe Llapit, do të bëhet inaugurimi i sistemit Video Assistent Referee- VAR, që është projekti më madhor i Federatës së Futbollit të Kosovës. Një fjalim rasti do ta mbajë presidenti i FFK-së, Agim Ademi, derisa mediat do të kenë qasje edhe në qendrat mobile të VAR-it për të parë se si do të funksionojë i gjithë…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker