Për shkak të Covid-19 anulohet ngjarja e madhe sportive

Qeveria e Japonisë ka vendosur që të mos zhvillohet gara e Grand PRIX për shkak të pandemisë Covid-19. Çmimi i madh i këtij viti u anulua pas diskutimeve midis qeverisë dhe organizatorëve të garës, u njoftua të mërkurën nga drejtuesit e Formula 1. Gara në Suzuki ishte caktuar për datën 10 tetor, midis ngjarjeve në Turqi dhe Shteteve të Bashkuara. “Vendimi është marrë nga qeveria japoneze për…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker