“Kosova nuk humbet”, Haziri: Mini-Schengeni, ide e ish-presidentit Sejdiu

Haziri u shpreh se ai e përkrah një ide të tillë, qëndrim ky i cili nuk është në linjë me partinë, me kushtin që kufiri i Kosovës të garantohet dhe të mos preket.

“Ideja për Mini-Schegenin Ballkanik është në fakt nga Prishtina. Ishte propozim i ish presidentit Sejdiu, e cila pastaj është përkrahur nga presidentja Jahjaga për qarkullimin e mallrave. Kosova nuk humbet në qoftë se garantohet kufiri. Ekziston një nevojë për protagonizëm në Ballkan,” tha ai në TV Dukagjini.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!