Kurti: Kontigjenti i SHBA-së pati mbi 35 mijë vaksina, u jemi falënderues

Ai në ceremoninë e pritjes së kontigjentit të vaksinave që është ardhur sot në Kosovë nga ky shtet ka thënë se janë duke u përballur me valën më dramatike të COVID-19.

“Tani kur po përballemi me valën me dramatike të variantit Delta, kanë arritur kontigjenti me 35 mijë e 100 doza nga 500 mijë sosh sa do vijnë nga ky donacion. Jemi mirënjohës për mbështetjen dhe bashkëpunimin e solidaritetin që është duke u treguar nga miqtë dhe aleatët, ShBA-të”.

“Në emër të Qeverisë dhe qytetarëve i falënderojmë të gjithë ata që janë duke kontribuar në aleancën COVAX, për përkrahjen e dhënë për Kosovën që nga marsi dhe për vazhdimin e kësaj përkrahje”, ka thënë Kurti.

Kurti ka bërë thirrje që qytetarët të vaksinohen kundër koronavirusit./Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!