Me akademi solemne u shënua 30-vjetori i themelimit të Federatës së Futbollit të Kosovës

Shkolla fillore “Asim Vokshi” këtë të premte ishte vendtakim për shumë ish-punëtorë sportivë dhe ish-futbollistë kosovarë. Arsyeja e këtij takimi ishte Akademia Solmene e organizuar nga FFK, me rastin e 30-vjetorit të themelimit të Federatës së Futbollit të Republikës së Kosovës. Në fakt, pikërisht në këtë shkollë më 20 gusht të vitit 1991 ishte mbajtur Kuvendi themelues i Federatës së Futbollit…

Source

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker