Ramiz Kelmendi dhuron 50 mijë euro për strehimin e afganëve

Këtë e ka bërë të ditur nëpërmjet një postimi në Facebook, duke iu drejtuar Shteteve të Bashkuara të Amerikës si miq të Kosovës.

“Unë, familja ime dhe qytetarët e vendit tim e kuptojnë mirë çfarë do të thotë ta lëshosh atdheun e nuk e harrojmë asnjëherë kontributin dhe rolin e Qeverisë Amerikane dhe kombit amerikan për rikthimin, riatdhesimin tonë, në Kosovën tonë të dashtur!” ka shkruar Kelmendi

Tutje ish deputeti ka shtuar që falë kontributit të SHBA-ve populli i Kosovës i gëzohet jetës dhe zhvillimit të shtetit.

 

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker