“Ministër Vitia, pse bre nuk po e viziton QKUK-në dhe qendrat e vaksinimit”

Me anë të një postimi në Facebook, Baxhaku e pyeti Vitinë se përse nuk po e viziton QKUK-në dhe spitalet ku po trajtohen të infektuarit me COVID-19

Ai e këshillon ministrin që të dalë e t’u thotë se nuk ka barna e material hargjues si dhe staf të mjaftueshëm, teksa ia përmend zgjedhjet lokale.

Postimi i plotë:

“I nderuari minister Vitia,
E di qe ty nuk të zenë gjumi kur populli ka telashe, keshtu e keni ju te VV- së ne pergjithësi,prandaj po ta jap nje keshillë. Pse bre nuk po i viziton QKUK , spitalet ku po mjekohen te semurit me Covid19 , dhe qendrat e vakcinimit? Nuk e ke problem bre! Dil thuaju se nuk ka barna e material hargjues, eshte rritur shume numri i te infektuarve dhe vdekjeve fatkeqësisht,nuk ka staf te mjaftushem se i largova nga puna, nuk po muj me bo kurgjo ne menagjim se kam tjera pune siç janë zgjedhjet lokale, nuk……. Ama kryesorja thuaju eshte se ti ske faj . Fajet i ka Qeveria Hoti dhe ministri Zema.
-Uhë se harrova, thuaju se fajet i ka populli dhe ai tipi bre, si e pat emrin – po, Delta.
Mos harro vendose mindilin dhe mundesishte ate antenen ne krye dhe del ne vakt te iqindise, a di pak per popullizem dhe nderpreje fjalimin kur të thirre ezanin hoxha. Mirë ish kon me e marrrë edhe Albinin, po duket pak ma bindshëm”. /Rahoveci INFO/
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker