Pekini po kultivon kontakte me talebanët – çfarë pritet më tej?

Ndërsa Perëndimi e ka pezulluar përkohësisht bashkëpunimin për zhvillimin, Japonia e Koreja e Jugut druhen se Kina do të zgjerojë sferën e ndikimit në Afganistan. Çfarë roli do të luajë Pekini në vend në të ardhmen? Pasi talebanët erdhën në pushtet në Afganistan, Japonia dhe Koreja e Jugut gjithashtu mbyllën ambasadat e tyre në Kabul […]

The post Pekini po kultivon kontakte me talebanët – çfarë pritet më tej? appeared first on Rahoveci INFO.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker