Syla: Sot vdiq edhe një 20-vjeç, o ku je Albin Kurti?

Përmes një postimi në Facebook, Syla ka përmendur numrin e rasteve dhe vdekjeve në 24 orët e fundit në Kosovë.

Me këtë rast, ai përmendi se në mesin e të vdekurve është edhe një 20-vjeçar nga Istogu.

“Nuk jemi të varfër, por jemi të vjedhur me Liburnin e Durmishin, jemi të mashtruar nga Qeveria Kurti2,  jemi të infektuar si kurrë më parë. Sot vdiq edhe një 20 vjeç nga Istogu. O ku je Albin Kurti?”, shkroi ndër të tjera ai.

Syla thotë se nuk bëhet popullizëm e hesape zgjedhore në pandemi.

Postimi i plotë:

“8 të vdekur. 2279 të infektuar.
Nuk jemi të varfër, por jemi të vjedhur me Liburnin e Durmishin, jemi të mashtruar nga Qeveria Kurti2, jemi të infektuar si kurrë më parë.
Sot vdiq edhe një 20 vjeç nga Istogu.
O ku je Albin Kurti?
Nuk bohet popullizëm me pandemi. Nuk bohen hesape zgjedhore… kishe spe mbyllim se humbim vota, sepse njerëzit vdesin. Ju e dini, por po bëheni toshë”. /Rahoveci INFO/
Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!