Shala, PDK: Ministrja Nagavci dhe zëvendësit e saj dështuan – të japin dorëheqje

Deklarata e plotë e Muzafer Shalës:

KJO QEVERI PËRMES VEPRIMEVE TË SAJË ËSHTË KTHYER NË SHËRBIM TË SERBISË. KËSAJ RADHE DUKE E LEGJITIMU UNIVERSITETIN PARALEL NË VERI TË VENDIT.

Ministrja Nagavci së bashku me zv. ministrat e sajë duhet të japin dorëheqje. Në asnjë marrëveshje nuk legjitimohet ky veprim i Serbisë në veri të vendit.

Ministrja dhe zëvendësministrat e sajë nuk janë askund me përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor, e krahas kësaj papërgjegjësie po e legjitimojnë edhe ndërtimin e universitetit paralel në Mitrovicën e Veriut.

#Dorëheqje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker