Ky është reagimi i parë i Xherdan Shaqirit pas transferimit në Lyon

Futbollisti me prejardhje shqiptare, Xherdan Shaqiri, gjatë ditës së hënë e ka kompletuar transferimin e tij te skuadra e Lyonit, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Shaqa ka nënshkruar tre vjeçare me klubin francez dhe do të përfitoj 350 mijë euro në muaj. Pas kalimit te Lyoni ka reaguar për herë të parë mesfushori nga Zhegra e Gjilanit. Ai në llogarinë e tij zyrtare në instagram ka shkruar “Unë jam Lyon”.

Source

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker