LAJMI I FUNDIT: Xherdan Shaqiri largohet nga Liverpooli dhe transferohet në këtë skuadër

Futbollisti me prejardhje shqiptare, Xherdan Shaqiri, edhe zyrtarisht është larguar nga klubi i Liverpoolit, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Mediat britanike tashmë raportojnë se ‘The Reds’ janë pajtuar ta shesin Shaqirin te Lyoni për 9.5 milionë funte. Sulmuesi nga Zhegra e Gjilanit shumë shpejtë pritet ti kryej testet mjekësore dhe të prezantohet te klubi francez. Ai regjistroi 63 paraqitje me fanellën…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker