Liverpooli ka disa fjalë për Xherdan Shaqirin pas transferimit te Lyoni

Futbollisti me prejardhje shqiptare, Xherdan Shaqiri, gjatë ditës së hënë e ka kompletuar transferimin e tij te skuadra e Lyonit, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Shaqa ka nënshkruar tre vjeçare me klubin francez dhe do të përfitoj 350 mijë euro në muaj. Pas kalimit te Lyoni ka reaguar edhe klubi i Liverpoolit, ku mesfushori nga Zhegra e Gjilanit kaloi tri vite. “Shumë momente të paharrueshme.

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker