Haradinaj kujton komandant Kumanova në 23 vjetorin e rënies: Lirinë e solli sakrifica e tyre

Haradinaj përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë se Lirinë e solli sakrifica e tij dhe të rënëve të tjerë për liri.

“Në 23-vjetorin e rënies, kujtojmë prijësin e strategun Ismet Jashari Kumanova dhe bashkëluftëtarët e tjerë të rënë në ofensivat e gushtit 1998, Habib Zogaj, Gani Kastrati, Nuhi Mazreku, Afrim Buçaj e Zenun Mataj”, ka shkruar kryetari i AAK-së

Haradinaj ka thënë se dëshmorët janë të paharruar në kujtimin e brezave./Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!