Petkoviq: Aktgjykimi për Todosijeviqin, i turpshëm

Petkoviç e quajti vendimin të papranueshëm dhe shtoi se ishte një instrument i politikanëve të Kosovës për t’u marrë me popullin serb në Kosovë.

“Dënohet të shkojë në burg për dy vjet, vetëm sepse e tha të vërtetën është absolutisht e papranueshme,  tha ai për RTS, transmeton Klankosova.tv.

Ish-ministri i Administratës dhe Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq, është dënuar për shkak të mohimit të gjenocidit në Reçak ku e kishte cilësuar Reçakun “një trillim”.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker