18 të vdekur nga COVID-19 brenda një dite, Nol Nushi: Qeveria i ka duart me gjak

Përmes një postimi në Facebook, Nushi ka kritikuar Kurtin, duke thënë se Qeveria i ka duart me gjak.

Po ashtu, ai kritikoi edhe ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, për takimin e tij me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Velijaj, me të cilin diskutuan për aktivitete kulturore.

Postimi i plotë:

“Qeveria i ka duart me gjak!
Sot, kur shenohen 18 te vdekur dhe mbi 2200 te infektuar, Ministri Vitia ka humbur kohe duke e takuar kryetarin e Tiranes per te folur per aktivitetet kulturore. Ne takim s’ka marre pjese ministri i kultures por ai o shendetesise!”. /Rahoveci INFO/
Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!