Tahiri takon mikun e studimeve Erion Veliajn, flasin për garën në Podujevë

Tahiri ketë e ka bërë të ditur përmes një postimin në rrjetin social Facebook.

Tahiri ndër të tjera tha se me kryebashkiakun e Tiranës njihemi rreth dy dekada me parë, gjatë studimeve në Mbretërinë e Bashkuar, njëri në Brighton, e tjetri në Birmingham për politikat zhvillimore dhe integrimet evropiane, transmeton Rahoveci INFO.

Në takim u diskutua kryesisht për projektet qe ka zbatuar Tirana si ato të estetikës urbane, projektet e gjelbërta, e deri tek ato specifike si Pazari i ri i Tiranës. E po ashtu, e informova lidhur me garën në Podujevë, por edhe rreth Platformës Zhvillimore për Podujevën 2025, theksoi Tahiri./Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!