Këto veprime i’u shkaktojnë venat e fryera

Venat e fryra, mund t’i ndodhin të gjithëve, dhe ndërsa ato zakonisht nuk janë të rrezikshme, të kesh ato është mjaft e pakëndshme. Edhe pse ato nuk mund të parandalohen gjithmonë, ka disa veprime që mund të bëjmë në baza ditore që mund të shkaktojnë fryrje të venave tona.

Bright Side ka gjetur se cilat zakone të përditshme duhet të keni parasysh nëse doni të mbani venat tuaja të shëndetshme.

1. Depiloni këmbët.

2. Po harroni të masazhoni këmbët tuaja.

3. Po përdorni një furçë të thatë.

4. Ti je vrapues.

5. Po konsumoni shumë sheqer.

6. Po veshni rripa.

7. Po flini në shpinë.

The post Këto veprime i’u shkaktojnë venat e fryera appeared first on .

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker