Europa League me format të ri, njihuni me 8 grupet e edicionit 2021-2022!

Edicioni 2021-2022 i Europa League mori jetë këtë të premte me shortin e fazës së grupeve që u hodh në Stamboll të Turqisë. Ky sezon vjen me një format ndryshe pasi nga 48 skuadra dhe 12 grupe që ishin më parë do të jenë vetëm 8 grupe dhe 32 skuadra me 8 të parat që do të kualifikohen direkt në fazën e 1/8-ave ndërkohë që 8 skuadrat e renditura në vendet e dyta do të përballen me 8 skuadrat që…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker