​Forumi Strategjik i Bledit, Kurti takon presidentin slloven

Kurti me këtë rast ka shprehur mirënjohjen e tij për mbështetjen e Pahor në rrugën e Kosovës drejt integrimeve euroatlantik.

“Presidenca sllovene e Këshillit të BE -së do të kontribuojë në forcimin e elasticitetit të WB6 (gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor)”, ka shkruar Kurti në Twitter.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha sot më herët se ai pret që dialogu me Serbinë të vazhdojë në vjeshtë, por sipas gjithçka varet nga ndërmjetësuesit e këtij procesi, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak.

Gjatë ditës së sotme, Kurti pritet të takohet edhe me përfaqësuesin special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker