Asamblistja e Prishtinës kërkon që të aktivizohet Shtabin Emergjent që t’u dalë në ndihmë familjeve të prekura me COVID-19

Ajo ka thotë se Komunat e Prishtinës dhe Qeveria duhet që urgjentisht të ndërmarrin ndonjë veprim konkret për t’u dal në ndihmë familjeve që janë prek nga Covidi-19.

Ajo mendon se në këtë situatë kërkohet aktivizimi i mekanizmave emergjentë.

“Këto ditë me rritjen e numrit të të infektuarëve me Covid-19, si pasojë  janë izoluar  shumë familje dhe sipas informatave  kanë nevojë për ushqime e medikamente.

Si asamblesite në Kuvendin Komunal të Prishtinës kërkoj që të aktivizohet shtabi emergjent si dhe në rast nevoje të miratojmë edhe ndonjë Pako Emergjente”, ka thënë Bejta. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!