Hoxhaj i tronditur nga vdekja e ish-këshilltarit të Merkelit

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se Jan ka qenë një njeri me integritet, dije të thellë dhe një mik i madh i Kosovës.

“Jam i tronditur thellë nga lajmi i vdekjes së Jan Hecker, këshilltar për politikë të jashtme i Kancelares Angela Merkel! Jani, ka qenë një njeri me integritet, dije të thellë dhe një mik i madh i Kosovës dhe i imi personalisht! Një humbje e madhe për diplomacinë gjermane! Ngushëllime familjes, të afërmve dhe kolegëve”, ka shkruar Hoxhaj.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!