Pacolli: Jan Hecker humbje e madhe jo vetëm për familjen e tij dhe shtetin gjerman por edhe për Kosovën

Pacolli i ka shprehur ngushëllimet për Jan Hecker, i cili ushtronte funksionin e këshilltarit për politikën e jashtme të Kancelares Merkel,  , përmes një postimi në rrjetin social Facebook dhe njëherësh ka ndarë disa fotografi më të, transnmeton Rahoveci INFO.
“Kam pasur fatin të ndaj kohë dhe biseda të rëndësishme për reformat, rrugën e Kosovës drejt integrimit në BE dhe kordinimin e implementimit te agjendës tonë si shtet“, ka shkruar Pacolli.
Vdekja e tij sipas deputetit Behgjet Pacolli është humbje e madhe jo vetëm për familjen e tij dhe shtetin gjerman por edhe për Kosovën. /Rahoveci INFO/
Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!