Haxhiu: UÇK dhe Kosova janë në rrezik

Reagimi i deputetit të PDK-së, Bekim Haxhiu vije pasi Bislimi dje tha se hapja e arkivave të UÇK-së është në favor të Kosovës.

“Jasharajt janë gjeneza dhe emblema e UÇK-së! UÇK ka histori të pastër e të lavdishme, ndërsa kriminelët në Serbi kanë arkiva, Bislo” ka shkruar Haxhiu.

Më tutje Haxhiu i ka shtruar edhe pytje Bislimit duke thënë se: Bislim “kumara” numrin e cilës armë me dorëzu përpara?”

Ndërsa në fund ka thënë se familjarët e të zhdukurve duhet të protestojnë ndaj deklaratës së Bislimit. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!