Fermerët nisin peticion kundër kritereve “absurde” për subvencionimin e grurit, paralajmërojnë protestë me traktorë

Fermerët e Kosovës kanë organizuar një peticion kundër formës së subvencionimit të grurit nga ministria e Bujqësisë e drejtuar nga Faton Peci. Organizatorë të peticionit i kanë thënë lajmi.net se forma se si janë vendosur kriteret për subvencionim, do të bëjë që 80 për qind e bujqve të mbesin pa të drejtë aplikimi dhe kësisoj nuk do të fitojnë asgjë nga shteti. Ata bënë të ditur se peticioni do të…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker