Lajçak vjen në Kosovë javën e ardhshme

Këtë për klankosova.tv e bëri të ditur zëdhënësi i Qeverisë, Perparim Kryeziu, duke shtuar se Lajçak në Kosovë do të jetë nga mesi i javës së ardhshme.

Ai ka theksuar se Lajçak do të zhvillojë takime me kryeministrin Albin Kurti dhe me zëvendëskryeministrin, Besnik Bislimi.

Për vizitën e tij paralajmërohet një ditë pasi zëvendëskryeministri Bislimi tha se Kosova është dakorduar me Serbinë t’i hapin arkivat e luftës në takimin që pati në Bruksel.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!