Liburn Aliu në Beograd: Ujdi për hekurudhat

Në kryeqytetin e Serbisë Aliu nënshkroi bashkë me ministrat e pesë vendeve tjera të Ballkanit Perënimor marrëveshje që kanë të bëjnë me lidhjen e rajonit përmes hekurudhave.

Në këtë ngjarje kanë folur komisioneri për zgjerim i BE-së Oliver Varhelyi dhe kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq.

Nga Qeveria e Kosovës nuk kanë treguar paraprakisht për vizitën e ministrit kosovar në Beograd. Kjo është ndër vizitat e rralla të një zyrtari kosovar në kryeqytetin serb, njofton Klankosova.tv.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!