Lajçak: Nuk kam biseduar me Kurtin për hapjen e arkivave të Kosovës

“Biseduam për dialogun dhe rrugën përpara – kjo është më e rënëdishmja. Diskutuam edhe për bashkëpunimin rajonal dhe disa çështje tjera, por fokusi ishte te dialogu. Nuk e diskutuam për arkivat. Më lejoni t’i përgjigjem kësaj pyetje, e dini që kam një vizitë tre ditore, takime me palë të ndryshme dhe do t’iu jap përgjigjen pas të përfundojnë sepse sapo kam filluar. Tani do ta takoj Bislimi, për të vazhduar diskutimet më në detaje”, tha ai.

Lajçak tha se është duke punuar për të caktuar një takim të radhës ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

 

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!