​Lajçak tregon çka diskutoi me Konjufcën

Ai në një postim në Twitter se në këtë takim ka theksuar rolin e rëndësishëm të Kuvendit në procesin e dialogut.

“Sot në mëngjes, u takova me kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca dhe udhëheqësit e grupit. Theksova rolin e rëndësishëm të parlamentit dhe isha i kënaqur kur dëgjova se ata e kuptojnë plotësisht nevojën për dialogun për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe e mbështesin atë”, shkruan Lajçak.

Diplomati sllovak ndodhet për vizitë treditore në Kosovë gjatë të së cilës është takuar edhe me kryeministrin Albin Kurti dhe krerët e partive politike.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker