Një personi në Rahovec, Policia i gjen 9 bimë të kanabisit në garazh

Policia e Kosovës ka ndaluar një person në Rahovec i cili dyshohet se ka mbjellur 9 bimë të llojit, Kanabis Sativa.

Në lidhje me rastin është njoftuar edhe Prokurori i Shtetit, shkruan Reporteri.net

Pas intervistimit, personi në fjalë është liruar në procedure të rregullt.

Raporti 24 orësh i Policisë së Kosovës:

KULTIMVIM I BIMËS SË HASHASHIT,KOKAINËS ,BIMËVE TË KANABISIT
Rahovec, 15.09.2021 – 13:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që në një aneks të garazhës së tij, janë gjetur dhe sekuestruar 9 bimë të dyshuara si Kanabis Sativa, një poç elektrik dhe një reflektor i vogël. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, bimët e dyshuara në vendin e ngjarjes janë asgjësuar me djegie, ndërsa me rekomandim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt. Rasti vazhdon të hetohet.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker