Dy boksierë nga Kosova që sonte luftojnë kundër njeri tjetrit për titull kampion të Gjermanisë

Dy boksierë nga Kosova sonte do të përballen ndërmjet veti për titullin gjerman internacional ‘DBD’ për kategorinë e rënd, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Bëhet fjalë për Albon Pervizaj dhe Habib Vuqiterna, të cilët tash e sa vite karrierën e tyre e zhvillojnë në Gjermani, përkatësisht në Austri. Ky meç është mjaftë i rrallë, pasi nuk mbahet mend që dy boksierë nga Kosova të kenë luftuar kundër njeri…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker