LDK: VV në Prizren ka filluar blerjen e votave me nga dy thasë miell, publikojnë fotografitë

Ata thonë se qeveria lokale në fshatin Skorobisht ka filluar t’i blejë votat me nga dy thasë miell.

Gjithashtu, thuhet se ky është çmimi që po e paguajnë qytetarët e Prizrenit për VV’në.

“Shpërndarja e këtyre të mirave materiale, në kohën kur ka filluar fushata elektorale, nuk ka si të quhet ndryshe pos keqperdorim i buxhetit komunale dhe pozitës zyrtare për qëllime elektorale. Manipulimi me qëllim blerjen e votave nuk ka si bëhët më hapur se kaq. Zyrtari komunal për mirëqenje sociale shpërndan thasë me miell në Skorobisht i shoqëruar nga, shih në foto, udhëheqësi i Vetvendosjes për këtë fshat”,thuhet në komunikatë.

Ky është njoftimi i plotë:

Komunikatë

Jemi jashtëzakonisht të indinjuar me informata rreth keqpërdorimeve të pozitave zyrtare nga pushtetarët e komunës së Prizrenit, në këto ditë fushate.

Qeveria lokale, në fshatin Skorobisht ka filluar blerjen e votave me nga dy thasë miell.

Ky është çmimi që taksapaguesit e Prizrenit po paguajnë për kaparisje votash për partinë në pushtet, Vetëvendosje.

Shpërndarja e këtyre të mirave materiale, në kohën kur ka filluar fushata elektorale, nuk ka si të quhet ndryshe pos keqperdorim i buxhetit komunale dhe pozitës zyrtare për qëllime elektorale.

Manipulimi me qëllim blerjen e votave nuk ka si bëhët më hapur se kaq. Zyrtari komunal për mirëqenje sociale shpërndan thasë me miell në Skorobisht i shoqëruar nga, shih në foto, udhëheqësi i Vetvendosjes për këtë fshat.

Ftojmë organet kompetente të mbikqyrin e hulumtojnë “zemërgjerësinë” e pushtetarëve në këtë muaj elektoral.

LDK – Prizren

18.09.2021. 

Foto të publikuara nga LDK-ja:

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!