Nora Gjakova e Distria Krasniqi do t’i bashkohen Ushtrisë së Shqipërisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se dy xhudistet kosovare, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, do t’i bashkohen Forcave të Armatosura Shqiptare. Sipas tij, këtë dëshirë e kanë shprehur vetë kampionet olimpike të “Tokio 2020”. “Një tjetër vendim është përfshirja në strukturat e FA të dy fitueseve të medaljeve të arta shqiptaret nga Kosova Distrie Krasniqi dhe Nora Gjakova që kanë…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker