Latifi krenohet me investimet në bujqësi, por statistikat e thonë të kundërtën – Rënie në sipërfaqet me grurë e perime

Rënie në sipërfaqet me grurë e perime, kurse kreu aktual i komunës, Smajl Latifi krenohet me punën në bujqësi.

Megjithatë, kundërkandidati i tij për të parin e Rahovecit nga radhët e LDK-së, Burim Krasniqi, e ka demantuar në debat, duke thënë se në Rahovec, sipas statistikave sipërfaqet me grurë e perime kanë shënuar rënie, kjo si pasojë e investimeve jo të duhura, por vetëm për t’i plotësuar nevojat elektorale.

Më poshtë edhe postimi i plotë i Krasniqit, i shoqëruar me një video nga një debat dhe plani i këtij të fundit për qeverisjen e ardhshme.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker