Me rezultat befasueses përfundon ndeshja mes Kosovës dhe Norvegjisë

Ka përfunduar ndeshja mes Kosovës dhe Norvegjisë e luajtur në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror në konkurrencën e femrave “Australi&Zelandë e Re 2023”, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Në takimin e zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, kombëtarja e Norvegjisë e ka mposhtur Kosovën me rezultat të pastër 3-0. Golat për norvegjezet i realizuan Viola Avduli autogol (12’)…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker