Ambasada e ShBA-së kërkon nga Kurti hapa të menjëhershëm për situatën në veri

Giacobbe ka thënë se në këtë takim kanë diskutuar për rëndësinë e dialogut të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian për të zgjidhur çështjen e targave dhe për çështjet tjera.

“Hapat e menjëhershëm janë të nevojshëm për të shtensionim të situatës. Veprimet mund të kenë pasoja të padëshiruara që ndikojnë negativisht në jetën e përditshme të qytetarëve”, ka thënë ai.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker