Trajneri i Lyonit për Shaqirin: E ka të majtën të mrekullueshme!

Skuadra e Lyonit shënoi fitore të pastër mbrëmë në shtëpi në duel me Troyes, me rezultat 3:1, në kuadër të xhiros së 7-të në Ligue 1. E ai që shkëlqeu në këtë takim ishte futbollisti shqiptar i Kombëtares së Zvicrës, Xherdan Shaqiri. Ai në ndeshjen e tij të katërt në fanellën e Lyonit realizoi një gol dhe pati një paraqitje mbresëlënëse. Gjatë tërë ndeshjes ishte shumë i lëvizshëm…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker