Zhvillimet në veri e “shqetësojnë” Osmanin: Në Nju Jork flet për to me homologët nga Bosnja e Mali i Zi

Kjo u bë e ditur me anë të një komunikate për media nga presidenca, shkruan Rahoveci INFO.

Në komunikatë u tha se në takim është diskutuar edhe për zhvillimet e fundit.

“Presidentët shprehën shqetësimin për zhvillimet e fundit në rajon dhe gjithashtu qëllimin e përbashkët të tyre për ruajtjen e stabilitetit si parakusht për perspektivën evropiane të të gjitha shteteve të Ballkanit Perëndimor”, thuhet në komunikatë.

Të tre presidentët ranë dakord ta vazhdojnë komunikimin dhe dialogun për këtë çështje.  /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!