A po shkojnë Shtetet e Bashkuara drejt krijimit të një NATO aziatike?

Harrojeni Francën, AUKUS dhe nëndetëset bërthamore, një nga momentet më të rëndësishme për të ardhmen e ndikimit amerikan në Azi duhet të ndodhë të premten (sot) në Uashington. Presidenti amerikan, Joe Biden po mban takimin e parë të Dialogut Katërpalësh të Sigurisë, i njohur më mirë si “Quad”, një forum strategjik joformal i Shteteve të […]

The post A po shkojnë Shtetet e Bashkuara drejt krijimit të një NATO aziatike? appeared first on Rahoveci INFO.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker