Gjuriq: Serbët në Kosovë janë viktima të një fushate represioni, kulmi ishte me dërgimin e njësiteve speciale në veri

Ai tha se Kosova me dërgimin e njësisë speciale, ka rënë në kundërshtim me të gjitha marrëveshjet ekzistuese dhe të përbashkëta, shkruan Tanjug, transmeton Klankosova.tv.

“Ekipi serb i udhëhequr nga kryeministrja Brnabiq, dhe ministri i Punëve të Jashtme, Selakoviq, shfrytëzuan rastin në OKB për të njohur të gjithë komunitetin ndërkombëtar me zhvillimet e fundit dhe mund të them që sot të gjithë e dinë se serbët janë viktima”, ka thënë Gjuriq.

Më tej, ai thotë se Prishtina ishte e para që filloi të bënte lëvizje që çuan në përshkallëzim të situatës.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!