“Kurti mori dritën e gjelbër nga ndërkombëtarët për aksionin në veri”

Sipas Drecun, Kurti pak para vendimit, ka kontaktuar dhe informuar disa nga shtetet përendimore për aksionin që do të ndërmerrej, transmeton Rahoveci INFO.

Drecun tutje ka thënë se situata në veri nuk ka ndryshuar.

“Nga njëra anë, forcat speciale me tuba të gjatë parandalojnë lëvizjen e lirë të njerëzve, dhe nga ana tjetër, një protestë legjitime, demokratike e popullit serb, një protestë paqësore”, tha ai. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!