LAJMI I FUNDIT: Oleksander Usykin shpallet kampion bote, mposhtë Anthony Joshuan

Oleksander Usyk është shpallur kampion bote në boks në kategorinë e peshave të rënda, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Boksieri ukrainas i’a ka arritur ta mposhtë boksierin britanik, Anthony Joshuan, në meçin e zhvilluar në stadiumin ‘Tottenham Hotspur Stadium’ në Londër. Me këtë triumf Usyk i’a ka arritur të i’a rrëmbej Joshuas tre titujt kampion, WBA, WBO dhe IBF. Oleksander Usyk ka fituar vetëm me pikët…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker