Momenti kur Oleksander Usyk ia ‘terroi’ Anthony Joshuas në raundin e 12-të

Oleksander Usyk është kampioni më i ri i botë në boks në kategorinë e peshave të rënda, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Boksieri ukrainas i’a ka arritur ta mposhtë Anthony Joshuan, në meçin e zhvilluar në stadiumin ‘Tottenham Hostpur Stadium’ në Londër. Me këtë triumf Usyk i’a ka arritur të i’a rrëmbej Joshuas tre titujt kampion, WBA, WBO dhe IBF. Oleksander Usyk ka fituar vetëm me pikët e gjyqtarëve…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker