“Shfajësimi” i serbëve, Komuna e Zubin Potokut për zjarrin: Ekziston mundësia se erdhi nga instalimi i vjetruar

“Për shkak të ngjarjes fatkeqe që dogji dy dhoma më të vogla në ndërtesën e komunës së Zubin Potokut, ne duam të informojnë publikun se për fat të mirë nuk ka persona të lënduar, që është më e rëndësishmja, por edhe se analiza paraprake e shërbimeve tona identifikuar se shkak i mundshëm i zjarrit janë instalimet”, thuhet në reagimin e kësaj komune, shkruan Kossev.

Në të njëjtën kohë, ata u bënë thirrje përfaqësuesve politikë në Prishtinë që të mos e përdorin këtë ngjarje të pakëndshme, siç deklaruan, për të justifikuar praninë e forcave speciale të armatosura në këtë komunë, si dhe për akuzat kundër askujt pa asnjë dëshmi.

“Kjo tregon vetëm se interesi i tyre është të destabilizojë situatën në terren”, thuhet në reagimin e komunës.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!