Tensionet në veri: Pas Vuçiqit, sekretari i NATO-s telefonon edhe Kurtin

Këtë e ka bërë të ditur vet Stoltenberg me anë të një postimi në Tëitter, shkruan Rahoveci INFO.

Stoltenberg ka thënë se temë diskutimi ishte pikërisht situata në veri të Kosovës.

Ai ka kërkuar nga Kosova e Serbia që menjëherë të shtensionojnë situatën dhe t’i kthehen dialogut.

“Kam folur me Vuçiq dhe Kurtin për nevojën e de-përshkallëzimit të situatës në veri të Kosovës. Është vitale që Prishtina e Beogradi të tregojnë përmbajtje dhe t’i rikthehen dialogut. Mandati i KFOR-it mbetet sigurimi i një ambienti të sigurtë si dhe liria e lëvizjes për të gjithë”, ka shkruajtur Stoltenberg. /Rahoveci INFO/

 

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker