Flamuri UÇK –së vendoset në portën e oborrit të Ambasadës Serbe në Finlandë

“Në ndërtesën e Ambasadës së Republikës së Serbisë në Finlandë, autorë të panjohur mbrëmë treguan flamurin e UÇK-së”, thuhet në deklaratë, transmeton Rahoveci INFO.

Siç shtohet, sot në mëngjes, ambasadori Sasa Obradovic hoqi flamurin nga hyrja në oborrin e ambasadës dhe njoftoi policinë e Helsinkit, e cila shkoi në vendin e ngjarjes, raporton kosovonline, transmeton Rahoveci INFO.

“Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Serbisë dënon ashpër këtë akt provokues dhe vandal dhe pret që autorët të gjenden”, thuhet në deklaratë./Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!