Përfaqësuesi i Rusisë në BE: Është rritur rreziku për konflikt mes Kosovës dhe Serbisë

Kështu ka deklarua sot përfaqësuesi i përhershëm i Rusisë në BE, Vladimir Chizhov.

“Situata atje është e tensionuar dhe, me të vërtetë, rreziku i një konflikti është gjithmonë atje, por tani ai është rritur qartë,” tha Chizhov për Rusia 24 TV, transmeton Rahoveci INFO.

Sipas tij, nuk bëhet fjalë as për një rast specifik, por për faktin se Prishtina nuk dëshiron të përmbushë detyrimet nga marrëveshja e nënshkruar nga administrata aktuale dhe paraardhësit e saj, transmeton Rahoveci INFO.

Ministria Punëve të Jashtme të Rusisë i ka bërë thirrje NATO -s dhe BE -së që të bindin Prishtinën të tërheqë forcat e saj speciale nga Kosova veriore./Rahoveci INFO/

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker