Presidentja e KE-së viziton nesër Kosovën: Kjo është agjenda e takimeve

Gjatë vizitës, presidentja e KE-së do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti, si dhe do ta vizitojë kopshtin ‘Cicërimat’ në Prishtinë, i ndërtuar me fondet e BE-së.

Investimi i përgjithshëm i BE-së në sektorin e arsimit në Kosovë që nga viti 2007 arrin në rreth 85 milionë euro.

Agjenda e takimeve të Ursula von der Leyen:

09.00 Takimi me presidenten Vjosa Osmani;

10.00 Takimi me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti;

11.00 Vizita në kopshtin ‘Cicërimat’ lagjja Kalabria, konferencë e përbashkët për shtyp me kryeministrin Kurti. /Rahoveci INFO/

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker