Ambasada e Italisë në Kosovë: Dialogu është platforma e vetme për të zgjidhur çështjet e hapura

Italia thotë se e mbështesim dialogun e lehtësuar nga BE-ja, si platforma e vetme për të zgjidhur të gjitha çështjet dhe për të arritur një marrëveshje, njofton Klankosova.tv.

“Italia mirëpret takimin e sotëm mes Kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë. Ne mbështesim dialogun e lehtësuar nga BE-ja si platforma e vetme për të adresuar dhe zgjidhur të gjitha çështjet e hapura dhe për të arritur një marrëveshje gjithëpërfshirëse për normalizimin”, shkruan Ambasada e Italisë në Kosovë.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker